13. edycja Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie
7-9 stycznia 2022 r.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Najważniejsze wydarzenie dla miłośników gołębi pocztowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Ponad 100 wystawców z 5 krajów, kilka tysięcy zwiedzających, najszybsze i najpiękniejsze okazy gołębi pocztowych, czołówka polskich i europejskich hodowców – to statystyki z tegorocznej edycji Targów EXPOGołębie.

W ramach Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie 2022 odbyła się przygotowana przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych 70. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, podczas której można było zobaczyć zgłoszone reprezentacje i tysiące najlepszych gołębi w Polsce.

Tym razem miejscem spotkania hodowców gołębi pocztowych, poszukujących najlepszych produktów i usług były Katowice.

Organizatorem Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie jest Grupa PTWP z Katowic, której spółka Expo Silesia, na podstawie umowy z dnia 2 kwietnia 2021 r., przekazała prawa do organizacji i kontynuacji targów.

Targi EXPOGołębie to:

  • Najważniejsze wydarzenie dla miłośników gołębi pocztowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej
  • Oferta niemal 200 producentów, dystrybutorów i hodowców
  • Kilkanaście tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy
  • Międzynarodowy charakter wystawy – ponad 30% wystawców z zagranicy
  • Wysoce satysfakcjonujące wyniki sprzedaży deklarowane przez wystawców
  • Czołówka najszybszych i najpiękniejszych gołębi pocztowych w kraju 

Dzięki szerokiej ofercie wystawców, zwiedzający EXPOGołębie mogli poznać i zakupić najwyższej jakości produkty oraz usługi, a także mogli zaopatrzyć się we wszystko, co potrzebne w hodowli – od gołębnika i jego wyposażenia, przez odżywki, leki, odpowiednią karmę, środki czystości, systemy zegarowe oraz transportowe do przewozu gołębi pocztowych. Targową ofertę uzupełnili producenci pucharów i trofeów, przedstawiciele wspólnych gołębników, a także producenci rozwiązań do obliczania wyników lotowych.

Nowa lokalizacja

Realizacja EXPOGołębie w Katowicach, na trasie głównych szlaków komunikacyjnych zarówno drogowych, jak i kolejowych oraz w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice sprawiła, że udział w wydarzeniu podmiotów krajowych i zagranicznych nie stanowił żadnego problemu, a międzynarodowe relacje biznesowe nawiązywane były z łatwością w komfortowych warunkach.

Targi EXPOGołębie po raz pierwszy odbyły się w prestiżowym i nowoczesnym obiekcie jakim jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe. MCK łączy w sobie funkcje kongresowe, konferencyjne, wystawiennicze, targowe i widowiskowe. Hala wielofunkcyjna przeznaczona pod realizację targów ma powierzchnię ponad 12 tys. metrów kwadratowych, a cały obiekt – 38 tys. metrów kwadratowych.

Założeniem i ambicją nowego organizatora było utrzymanie prestiżu i efektywności wydarzenia oraz przystosowanie jego skali do możliwości związanych z nową, postpandemiczną rzeczywistością, a także realizacja targów z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.